25 kwietnia 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 mieli okazję już po raz trzeci uczestniczyć w cyklu spotkań pt. „Z literaturą na Ty”, organizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubartowie.

Spotkanie zatytułowane było „Rozrywkowa beletrystyka”, a młodzież z dużym zaangażowaniem słuchała m. in. o przeszłości i teraźnieszości tego gatunku, jej rodzajach, mniej lub bardziej znanych autorach, czy ekranizacjach książek. Podczas drugiego spotkania pt. „ Straszny horror ”, które odbyło się 5 kwietnia, uczniowie, oprócz prezentacji multimedialnej, mogli obejrzeć książki takich autorów jak Edgar Allan Poe czy Dean Koontz. Pierwsze, zatytułowane „Fantastyczna Fantastyka” odbyło się 16 marca, podczas którego obecni zapoznali się z repertuarem tzw. literatury fantasy. Spotkania z młodzieżą miały na celu popularyzację czytelnictwa wśród młodych ludzi. Mamy nadzieję, że wywołały one wiele pozytywnych emocji i komentarzy i zachęciły uczniów do częstszego sięgania po książki.