Poradnik dla szkół – pomoc w zdalnej nauce

Urząd Ochrony Danych Osobowych przygotował poradnik, w którym odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania, wskazuje dobre praktyki dotyczące ochrony danych osobowych, a także przedstawia rekomendacje i wytyczne.

W poradniku jest mowa m.in. o zabezpieczaniu danych przez zastosowanie odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, bezpieczeństwie w korzystaniu z narzędzi do pracy zdalnej, a także ochronie zewnętrznych nośników pamięci.

 

Zasady bezpieczeństwa – dobre praktyki

Urząd Ochrony Danych Osobowych opracował także 20 zasad bezpieczeństwa, z których powinni korzystać zarówno szkolni administratorzy, nauczyciele, a także uczniowie podczas zdalnej nauki, tak aby jak najlepiej chronić swoje dane.

Wśród nich m.in. podpowiedzi dotyczące haseł, oprogramowania, zabezpieczania plików, sieci bezprzewodowych czy dysków przenośnych. To uniwersalne porady, które mogą być przydatne również w innych dziedzinach naszego życia – warto o nich pamiętać na co dzień.

 Link do pdf: UODO – dobre praktyki