Drodzy uczniowie,

za nami ważny rok. Rok Waszej aktywności i wyjątkowej kreatywności. Wielokrotnie byliśmy z Was dumni, mogąc obserwować, jak rozwijacie swoje pasje, osiągacie sukcesy, bezinteresownie pomagacie innym. Widzieliśmy Wasze zaangażowanie w zmaganiach z trudnościami i satysfakcję, gdy udawało się osiągnąć zamierzony cel.

To też rok, w którym szczególnie mocno zrozumieliśmy, jak ważny jest prawdziwy, bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Komputery czy telefony, które stały się podstawą zdalnej nauki, choćby były wyposażone w najdoskonalsze oprogramowanie, nie są w stanie zastąpić pogaduszek na przerwach, uśmiechniętych oczu, serdecznych gestów. W wirtualnym świecie nie ma klasowych wyjazdów, uścisków dłoni, wspólnego oglądania filmów czy nocowania w szkole – tego wszystkiego, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się nam takie oczywiste, nierozerwalnie wpisane w uczniowski i nauczycielski świat.

Ale może właśnie takiej szkoły życia potrzebowaliśmy, by zdobyć tę najważniejszą wiedzę. By nauczyć się doceniać te drobne, ale ważne elementy i zrozumieć fenomen życia wśród ludzi.

Nie było łatwo, ale daliśmy radę. Ostanie miesiące były dla wielu z Was przyspieszonym kursem samodzielności , systematyczności i samokontroli. To trudna sztuka, ale im trudniej, tym większa radość, gdy udaje się zrealizować zamierzenia.

Zasłużyliście na odpoczynek, zatem WAKACJE CZAS ZACZĄĆ!

Ruszajcie w świat, wskakujcie na rowery, zajmujcie się wszystkim tym, co sprawia Wam frajdę i pielęgnujcie relacje. Doceńcie to, co jest na wyciągnięcie ręki. A kiedy deszczowe dni nie będą nastrajać do wyjścia z domu, przenieście się do świata wyobraźni, czytając to, na co naprawdę macie ochotę. Wreszcie jest na to czas!

Korzystajcie z wakacji, ale też dbajcie o siebie i najbliższych, byśmy mogli bez przeszkód zacząć kolejny rok tak jak zawsze i cieszyć się, że jesteśmy razem.

DO ZOBACZENIA!

DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE