Tydzień czasu trwała w ZS nr 2 w Lubartowie wizyta uczniów i nauczycieli z sześciu krajów z całej Europy.

W dniach 20-24 marca 2017 roku w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się spotkanie nauczycieli i uczniów ze szkół, z którymi wspólnie realizujemy projekt Erasmus+ pod tytułem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Gościliśmy 10 nauczycieli i 16 uczniów ze szkół z Chorwacji, Cypru, Węgier, Portugalii i Turcji.

Uczestnicy projektu odbyli cykl warsztatów. Uczniowie z poszczególnych szkół zaprezentowali wykonane przez siebie publikacje, prezentacje multimedialne, komiksy i plakaty oparte na legendach i mitach narodowych. Zaprezentowali także utwory pochodzące z ich literatury narodowej, ale oparte na dawnym, klasycznym dziele. Ponadto uczniowie naszej szkoły przedstawili gościom sylwetki polskich noblistów z dziedziny literatury oraz poetów i pisarzy, którzy zdobyli międzynarodową sławę. Uczniowie zapoznali się również z historią Lubartowa, biorąc udział w grze miejskiej pt. ”Lubartów żydowski”. Nauczyciele natomiast uczestniczyli w warsztatach metodycznych. Szkolenia dotyczyły dostosowania metod nauczania do uczniów o różnym typie inteligencji, oceniania czytania oraz problemu akulturacji. W warsztatach wzięli również udział nauczyciele z RCEZ w Lubartowie oraz Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie wzięli udział w lekcji języka polskiego, gdzie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zwrotami z naszego języka. Zorganizowaliśmy również trzy wyjazdy: goście zwiedzili Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Warszawę (wizyta w Bibliotece Narodowej oraz spacer po Starym Mieście szlakiem legend warszawskich) oraz Lublin. Odbywały się również spotkania integracyjne.

M. Frydrych  

 

DSC_0102.JPGIMG_9678.JPGDSC_0068.JPGDSC_0009.JPGDSC_0085.JPGDSC_0112.JPGDSC_0030.JPGDSC_0019.JPGDSC_0923.JPGDSC_0075.JPGDSC_0864.JPGDSC_0036.JPGDSC_0203.JPG