W dniach od 17 do 22 lutego uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie-  Alicja Smęt, Marcela Kiełczewska, Julia Rybak oraz Milena Prażmo miały okazję uczestniczyć w projekcie Erasmus+, którego celem jest poznawanie kultur małych europejskich miast.  Dziewczęta pojechały na wymianę uczniowską do Dülken - miejscowości w Niemczech, niedaleko Kolonii. Towarzyszyli nam uczniowie z Litwy, Chorwacji, Hiszpanii, Macedonii Północnej oraz oczywiście z Niemiec. Przez 5 dni uczennice mieszkały w domach naszych rówieśników, mogły zobaczyć jak wygląda styl życia niemieckich rodzin, poznały kulturę niemiecką oraz ich obyczaje.

Rynek pracy i jego problemy to temat bardzo istotny. Mamy tendencję do narzekania, że wiele osób nie może znaleźć pracy, że pracodawcy nie są w stanie znaleźć odpowiednich pracowników, że młodzi ludzie nie wiedzą czego się od nich oczekuje przy rekrutacji i czego mogą się spodziewać gdy wejdą na rynek pracy.

Dzisiaj uczniowie naszego Zespołu Szkół odwiedzili II Liceum Ogólnokształcące im Piotra Firleja, Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową nr 3, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, aby uczniom i nauczycielom przybliżyć program Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

28.05.2018r. w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza w Lubartowie wyeksponowaliśmy informacje o naszym projekcie. Udostępniliśmy także recenzje książek z naszej publikacji Book Recommender. Są to teksty przygotowane przez uczniów ze szkół uczestniczących w projekcie. Dla uczniów naszej szkoły są one dostępne na profilu projektu na facebooku oraz w szkolnym Kąciku Czytelniczym.

W dniach 6-11 maja Stambuł – największe i najludniejsze miasto Turcji- był miejscem spotkania młodzieży i nauczycieli w ramach projektu ERASMUS +  zatytułowanego Bookpals.

Właśnie otrzymaliśmy wyniki ostatniego konkursu czytelniczego zorganizowanego przez naszego portugalskiego partnera.

Valenca do Minho to urocze miasteczko w północnej Portugalii położone niedaleko granicy z Hiszpanią. To w tej miejscowości, w Escola Basica e Secundaria Muralhas do Minho, w dniach od 5 – 9 marca 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie uczestników unijnego projektu ERASMUS+ pt. BookPals, którego głównym celem jest promowanie kultury czytelniczej wśród młodzieży.

26.02.2018 r. Karolina Borowiec, Natalia Wach i Daniel Sadurski wzięli udział w video konferencji.

Zagrzeb!

Dużo wrażeń.

Byliśmy w Chorwackiej Bibliotece Narodowej, mieliśmy warsztaty aktorskie w teatrze i oczywiście zwiedzaliśmy. Zobaczcie naszą fotorelację z tego pięknego miasta. Vidimo se🤓

Tym razem z Chorwacji. Wczoraj (niedziela) szczęśliwie wylądowaliśmy w Zagrzebiu, a dziś od rana poznajemy urokliwe miasteczko Požega. Przed południem gościliśmy w partnerskiej szkole i już zaczęliśmy pracować nad głównym projektem naszego wyjazdu – sztuką teatralną, którą za kilka dni wystawimy na deskach prawdziwego teatru.

21 września miała miejsce już trzecia video konferencja, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie jednej ze szkół uczestniczących w projekcie BookPals@eu.

Od roku już bierzemy udział w projekcie Erasmus+ pt. BookPals@eu. Wiele w tym czasie zrobiliśmy.