Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół nr 2 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Podczas tegorocznej odsłony Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Były to między innymi „Katarynka” Bolesława Prusa, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego czy „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej. Jak napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda „… Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. (…) Dziś te teksty nie straciły nic ze swojej aktualności”. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

DSC_09871.jpg1.jpg3.jpgDSC_09831.jpgDSC_09861.jpgDSC_09741.jpgDSC_09851.jpg2.jpg