Za nami kolejny rok - trudny, ale też bardzo ważny. Rok, w którym, bardziej niż kiedykolwiek, uczniowie musieli wykazać się odpowiedzialnością za zdobywaną wiedzę. Siedem miesięcy spędzonych przed ekranem komputera możemy dziś śmiało nazwać egzaminem z determinacji, samodyscypliny i współdziałania.

Gdy w maju wróciliśmy do szkoły, nie oceny były najważniejsze. Przecież to nie za nimi tęskniliśmy, ale za normalnością, za codziennym kontaktem. Chcieliśmy poczuć się bezpiecznie, przypomnieć sobie, jak dobrze uczyć się w zespole, docenić siłę wspólnoty. I udało się, a za tym poszły imponujące oceny. Dziś cieszymy się, że aż stu dwunastu uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki zapracowało na świadectwa z wyróżnieniem. Wśród nich siedemdziesięciu dziewięciu otrzyma również stypendium ufundowane przez Radę Rodziców oraz będzie ubiegać się o stypendium Starosty Lubartowskiego. To najlepszy dowód ich pracowitości i wytrwałości, o której w warunkach pandemii nie było łatwo. Dlatego ten sukces cieszy podwójnie!

Wśród najlepszych z najlepszych są w I Liceum Ogólnokształcącym:

Aleksandra Pyła 5,5;

Weronika Mitaszka 5,36;

Weronika Nicpoń 5,33;

Igor Bielaszewski 5,25;

Dorota German 5,25.

W Technikum Zawodowym:

Weronika Małyska -5,6;

Szymon Kowalik -5,56;

Fabian Skrzypczyński -5,56;

Anna Sugier -5,5;

Patryk Wasilewski -5,44;

Paweł Peterwas-5,36.

Ale oceny na świadectwach to nie jedyne dokonania.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 osiągali tytuły laureatów w olimpiadach matematycznych, odnosili sukcesy w olimpiadzie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514 ”, „Diamentowy Indeks AGH” oraz olimpiadach z dziedziny przedsiębiorczości. Oliwia Waszkiewicz zajęła trzecie miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Norwidowskim, Michał Bylina otrzymał wyróżnienie w prestiżowym ogólnopolskim konkursie retorycznym „Najlepszy Młody Mówca”, a uczniowie technikum – Igor Serwin oraz Jakub Łukasiewicz, uplasowali się na siódmym miejscu w Polsce w konkursie Captur The Flag „153+1”.

Nasza młodzież osiągała też sukcesy w konkursach wojewódzkich. Wśród nich były nagrody i wyróżnienia recytatorek czy docenione za zmysłowość i sugestywność teksty młodych pisarzy. Sportowcy też nie dali o sobie zapomnieć. Zajęli między innymi trzy pierwsze miejsca na etapie wojewódzkim Szkolnych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Tenisie Stołowym oraz czwarte miejsce w Mistrzostwach Województwa w Piłce Nożnej Dziewcząt.

Gdy do tego dodamy liczne sukcesy w konkursach i zawodach rejonowych, powiatowych czy miejskich, powstanie długa lista osiągnięć – wynik pasji, talentu i ambicji. Kto wie, czy nie powiększy się ona o sukcesy w wielu konkursach ekologicznych i informatycznych, których rozstrzygnięcie nastąpi dopiero jesienią.

Uczniowie ZS2 nie zapominają też o bezinteresownej pomocy tym, którzy jej potrzebują. Mają bowiem w sobie wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, a to cecha dziś szczególnie potrzebna.

Wszystko to sprawia, że jesteśmy z nich dumni! Dumni, że wspólnie daliśmy radę przejść przez ten trudny rok, że razem, mimo wszelkich trudności, tworzymy niepowtarzalną atmosferę naszej szkoły i z tego, że z radosnymi, a nie zatroskanymi, twarzami idziemy na zasłużony odpoczynek.

Zatem wakacje czas zacząć!

 

List Lubelskiego Kuratora Oświaty na zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

ls.pnglistPDyrektor.pngz27199400IH.jpg