W czwartek 2 lutego 190 finalistów I etapu wojewódzkiego konkursu „Człowiek w środowisku” wzięło udział w warsztatach tematycznych, które odbyły się w Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowym Nowych Technologii w Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Wśród uczestników wydarzenia znalazły się trzy uczennice naszej szkoły: Julita Bogusz z klasy 3g, Martyna Deleżuch z klasy 3g oraz Klaudia Trojak z klasy 4s.

Podczas cyklu pięciu warsztatów wiedzę ekologiczną zdobywali uczniowie sześćdziesięciu pięciu szkół średnich naszego regionu. Były one praktycznym przygotowaniem do II etapu konkursu. Warsztaty odbywały się równolegle w pięciu blokach tematycznych. Wśród poruszanej tematyki znalazły się zagadnienia z dziedziny fotowoltaiki, wykorzystania mikroorganizmów w usuwaniu zanieczyszczeń, wykorzystania biomasy w procesach spalania i fermentacji, technologii oczyszczania oraz zagospodarowania wód i ścieków oraz kwestie zagospodarowania odpadów z przemysłu rolno-spożywczego.

- „Konkurs ma na celu pogłębienie oraz propagowanie wiedzy z zakresu ekologii, kształtowanie postaw ekologicznych, promowanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych naszego województwa” – tak mówią uczennice.

Zdobyta wiedza z pewnością przyda się naszej reprezentacji podczas II etapu konkursu, który odbędzie się 3 marca w centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Uwieńczeniem ekologicznych zmagań staną się dwudniowe warsztaty terenowe dla pięćdziesięciu najlepszych finalistów konkursu.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i trzymamy kciuki za nasze dziewczęta!!!

20230202_095820.jpg20230202_095820_1.jpg20230202_115734.jpg20230202_115757.jpg20230202_143309.jpg