W ostatnim czasie uczennice klasy 3g z I LO w Lubartowie– Martyna Meksuła, Weronika Wierzchoń, Zuzanna Guz, Julita Bogusz i Martyna Deleżuch - zorganizowały w Lubartowskim Ośrodku Kultury spotkanie  edukacyjne dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie. Wydarzenie to było częścią projektu uświadamiającego poziom zagrożenia uzależnieniem w sieci, realizowanego przez dziewczęta w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Główną częścią spotkania była emisja filmu „Dylemat społeczny”, dokumentu, w którym eksperci ds. technologii tłumaczą widzom, za pomocą jakich środków twórcy aplikacji uzależniają nas od sieci społecznościowych i w jaki sposób zarabiają na nas pieniądze. W filmie wzięli udział między innymi eksperci odpowiedzialni za rozwój najpopularniejszych platform społecznościowych, a także naukowcy zajmujący się wpływem technologii na psychikę człowieka. Byli to między innymi Tristan Harris (były etyk projektowy Google'a), Aza Raskin (jeden z założycieli Mozilla Labs) i Shoshanna Zuboff (profesorka Harvardu zajmująca się m.in psychologią technologii). Wykorzystując własne doświadczenie zawodowe i wyniki badań, eksperci ci metodycznie kreślą przed nami obraz świata, w którym z powodu mediów społecznościowych jesteśmy coraz bardziej smutni, zagubieni, niepewni samych siebie i poróżnieni.

Po seansie odbyła się rozmowa na temat wagi przedstawionych w filmie problemów. Organizatorki przeprowadziły również ankietę na temat odbioru filmu przez zebraną w sali kinowej młodzież, a byli to uczniowie klas: 3g, 2b, 3b, 2m, 3m, 4z. Łącznie 119 osób.

Uczennice realizujące projekt miały również przyjemność porozmawiać z telewizją Kanał S, gdzie szerzej opowiedziały o swoim przedsięwzięciu.