Technikum Zawodowe nr 2 w Lubartowie znalazło się w ogólnopolskiej czołówce rankingu przygotowanego przez portal WaszaEduakacja.pl. Zostało w nim umieszczonych blisko 1500 techników, a popularny „Chopin” zajął 42 miejsce. Zwyciężyło Technikum Mechatroniczne z Warszawy. Warto też wspomnieć, że wśród techników z województwa lubelskiego, szkoła z ul. Chopina zajęła trzecie miejsce, pozwalając się wyprzedzić jedynie placówkom z Lublina oraz Łukowa.

Ranking portalu WaszaEdukacja.pl jest bardzo prestiżowym zestawieniem. Przy jego tworzeniu uwzględniono wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, wyniki z egzaminów zawodowych oraz osiągnięcia w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. Dodatkowo, uwzględniono także wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD) z lat 2020-2022. – Ten rezultat to wynik pracy całej społeczności szkolnej. Każdego dnia staramy się podnosić poziom naszej placówki, co zresztą znajduje odzwierciedlenie w różnych rankingach. W tym miejscu wypada wspomnieć również o rankingu Perspektywy, w którym zajęliśmy trzecie miejsce w województwie lubelskim. Te rezultaty traktujemy jako olbrzymie wyróżnienie i znak, że jako szkoła podążamy w odpowiednim kierunku – powiedział Zbigniew Sajda, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie.