4 kwietnia młodzież z klas II P oraz I Z wzięła udział w wycieczce przedmiotowej do Lublina. W jej ramach uczniowie wzięli udział w widowisku teatralno-multimedialnym „Kowboj”, a także obejrzała film „Biała Odwaga”. Spektakl „Kowboj” to spotkanie współczesnego odbiorcy ze świadkami historii opowiadającymi o losach Zbigniewa Matysiaka. Inspiracją do napisania scenariusza spektaklu były opowieści Rafała Dobrowolskiego spisane w książce ,,Kowboj. Jak nigdy się nie poddać’’. Tytułowy Kowboj jest głównym narratorem w spektaklu, który opowiada historię swojej miłości do Polski, do rodziny i do sportu. O barwnych i dramatycznych losach Zbigniewa Matysiaka mówimy w sposób nowoczesny, przy użyciu tańca, obrazu, multimediów, muzyki i słowa. W opowieść wciągana jest także publiczność – będąca od czasu do czasu włączana bezpośrednio w działania sceniczne. Partnerem wydarzenia „KOWBOJ” jest Samorząd Województwa Lubelskiego w ramach programu „Warto być Polakiem”. Spektakl spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony uczniów i wywołał w nich spore poruszenie. Najbardziej przejmująca była cisza, która zapadła tuż po jego zakończeniu.

Druga część wycieczki była poświęcona filmowi „Biała Odwaga”, który wyświetlany był w kinie Bajka. Już sama wizyta w tym przepięknym kinie była dla uczniów wspaniałą lekcją historii. Całość dopełnił znakomity film, który poświęcony był trudnej sytuacji i wyborom mieszkańców Podhala w czasie II wojny światowej.

Wycieczkę zorganizowali mgr Artur Staszek oraz mgr Kamil Kozioł, a opiekę nad młodzieżą pełniły dodatkowo mgr Iwona Kornacka oraz mgr Oksana Grzeszczak.