W czwartek 6 czerwca uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie wzięli udział w II Ogólnopolskim Forum Szkół Partnerskich UMCS, które odbyło się w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Po uroczystym przywitaniu gości przez władze uczelni, na czele z jego magnificencją rektorem prof. dr hab. Radosławem Dobrowolskim, uczniowie klas 3h, 3d i 3p mieli okazję m. in.

- obejrzeć pokaz „Zagadki natury” przygotowany przez przedstawicieli Instytutu Fizyki UMCS , gdzie żywioły ognia, wody i powietrza ścierały się w ekstremalnych warunkach temperatury i ciśnienia. Zagadki, fakty i zjawiska prezentowane i wyjaśniane były przez pryzmat nauk przyrodniczych w ich doświadczalnej odsłonie;

- wziąć udział w koncercie Miłosza Bachonko – akordeonisty, artysty, kompozytora , który w trakcie swojej młodzieńczej kariery wirtuoza z Lubelszczyzny zdążył zachwycić swoją muzyką samego Placido Domingo, zagrać kilkadziesiąt koncertów na trzech kontynentach (USA, Azja, Europa) oraz otrzymać owacje na stojąco prezentując swoją autorską kompozycję Toccatę c-moll w najsłynniejszej sali koncertowej świata - Carnegie Hall w Nowym Jorku;

- obejrzeć wystawę wydruków 3D, przygotowanych przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz pracowników UMCS;

- zwiedzać stoiska wydziałów, gdzie młodzież na rok przed maturą mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, w skład której wchodzi kilkadziesiąt kierunków mieszczących się na 12 wydziałach. Dla uczniów szczególnie pomocne okazały się rozmowy ze studentami, którzy bazując na własnych doświadczeniach zaprezentowali poszczególne kierunki i wydziały.

Na miłą atmosferę spotkania wpłynął również poczęstunek przy kawie i herbacie zapewniony przez organizatorów forum.

IMG_0738.jpgIMG_0733.jpgIMG_0723.jpgIMG_0720.jpgIMG_0718.jpg