Bieganie jest ostatnio bardzo popularne. Znajduje to potwierdzenie w licznym uczestnictwie w różnego rodzaju biegach. W niedzielę 9 października na trasie biegowej w Lasach Kozłowieckich odbyła się impreza sportowa „Biegam, bo lubię lasy”. Jej najważniejszym elementem był bieg na dystansie 10 kilometrów. Na starcie stanęło 239 osób, w tym grupa sympatyków biegania z Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie. W naszym składzie wystąpili uczniowie: Monika Romanek, Magdalena Furtak, Arkadiusz Tomasiak, Łukasz Mika i Michał Branica oraz szóstka nauczycieli: Sylwia Kubik, Aleksandra Polska, Jolanta Malczewska, Monika Jarosz, Edyta Lewtak, Dariusz Lipski. Wszyscy dzielnie walczyli z trudną trasą, zmęczeniem i własnymi słabościami. W komplecie minęli linię mety, prezentując doskonałą kondycję. Na imprezę przygotowaliśmy okolicznościowe plakaty, gdyż dla „Chopina” była to również okazja do promocji naszej szkoły. Wszyscy nasi biegacze dumnie prezentowali szkolne koszulki. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia na biegowych ścieżkach.