Najlepszy Młody Mówca to konkurs organizowany przez AKADEMIĘ RETORYKI Igora Zalewskiego. Jego celem jest pokazanie, że retoryka, kojarzona przede wszystkim ze starożytnymi mówcami, jest równie ważna dzisiaj. Jako sztuka budowania i wygłaszania  wypowiedzi  wyposaża nas  w umiejętność bardzo  współczesną i praktyczną. Wielokrotnie przekonujemy do swoich racji,   występujemy publicznie,  wygłaszamy  okolicznościowe mowy. Dlaczego nie pokazać, że można to robić na naprawdę wysokim poziomie. W końcu, jak głosi motto Akademii Retoryki,  najważniejsze rzeczy w życiu trzeba powiedzieć. 

Michał Bylina, uczeń klasy II f z I LO w Lubartowie, ma wiele do powiedzenia! Do tego talent, osobowość  i umiejętność intrygowania odbiorcy. Dzięki  tym wszystkim atutom i efektownej, przemyślanej mowie  znalazł się  w gronie wyróżnionych uczestników, w których komisja konkursowa dostrzegła ogromny potencjał. Taki sukces  cieszy  tym bardziej, że do tegorocznej edycji zgłosiło się 240 uczniów szkół średnich  z całej Polski.  Każdy z nich musiał przygotować mowę, nagrać ją i przesłać na adres organizatora. Dostrzeżenie mowy Michała wśród tak wielu wystąpień świadczy o jej wysokim poziomie i równie wysokich umiejętnościach retorycznych jej autora.  

Michał dał się też poznać jako doskonały aktor. Mogliśmy go oglądać  w ubiegłym roku w spektaklach „Zagrajmy o…” i „Jeszcze” wystawionych na deskach szkolnej sceny. Jak widać umiejętności przemawiania i gry aktorskiej idą w parze. Oby tak dalej.

Michale, przyjmij ogromne gratulacje i życzenia  kolejnych sukcesów, zarówno retorycznych jak i aktorskich. Każdy z nich będzie naszą  radością! Trzymamy kciuki!

ZS2

 

 

 

 

 

Michalscreenzmowy.pngNMM-2020-KOLOR-768x708.jpglogo.png20210313_094146.jpgbaner2202.png