Awans uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie do etapu wojewódzkiego XV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” to już tradycja. 

Projekt olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” realizowany jest od 2007/2008 roku. Podstawowym jej celem jest pogłębienie wiedzy z zakresu pięciu wybranych przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii, geografii z elementami geologii oraz informatyki. Ta ogólnopolska olimpiada cieszy się wśród uczniów I LO dużą popularnością.  Od wielu lat stało się regułą reprezentowanie „Chopina” w tych trudnych zmaganiach. W tym roku szkolnym awans do etapu okręgowego  uzyskało  8 uczniów:

- Kamil Siwek i Krzysztof Włosek z fizyki, opiekunem jest p. Małgorzata Wolińska,

- Julita Bogusz i Patrycja Sobijanek z geografii z elementami geologii, opiekunem jest p. Monika Jarosz,

- Bartosz Andrzejkiewicz, Patrycja Bogusz, Mikołaj Kucharczyk i Krzysztof Włosek z matematyki, opiekunem jest p. Sylwia Kubik.

 

Gratulujemy i życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów i kwalifikacji do etapu centralnego!

 

ZS2