Choroby przenoszone drogą płciową to temat powiatowego konkursu zorganizowanego przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną i Bursę Szkolną w Lubartowie.

Głównym celem konkursu, poza sprawdzeniem poziomu wiedzy, jest zachęcanie młodzieży do pogłębiania wiedzy z zakresu chorób przenoszonych drogą płciową i przede wszystkim zasad ich profilaktyki. Jest to tematyka, z którą powinni zapoznać się młodzi ludzie wkraczając w dorosłe życie.

Osoby prowadzące turniej kilkakrotnie podkreślały, że głównym zamierzeniem konkursu nie jest rywalizacja o czołowe miejsca lecz to, aby jak najwięcej użytecznej na co dzień wiedzy pozostało w świadomości młodych uczestników.

Test konkursowy składał się z 30 pytań podzielonych na trzy kategorie. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 50 minut, następnie dla zregenerowania sił zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek. Drużynę naszej szkoły stanowili: Kamil Karczmarek i Krzysztof Filipek uczniowie klasy II B, którzy przygotowywali się pod opieką pani Małgorzaty Jóźwiny. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu Power Bank.

Uczestnikom gratulujemy! Zaś innych uczniów zachęcamy do uczestnictwa w konkursach o tematyce prozdrowotnej.

Małgorzata Jóźwina

DSC03511.jpgDSC03507.jpgDSC03510.jpgDSC03502.jpgDSC03519.jpgDSC03516.jpg