Dowód na to dały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie włączając się 1 maja 2022 r. w doroczną imprezę organizowaną przez Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Była to Mundurowa Majówka z Sokołem.

Grupa uczennic szkoły z ul. Chopina w składzie: Patrycja Laskowska IIIB, Małgorzata Kołodziejczyk IIIS, Andżelika Wierzchoń IIIS, Patrycja Gąsior IIH, Nadia Benet IM, Weronika Duda IM, Martyna Lal IM, Julia Podleśna IM, Gabriela Rzymańska IM uświetniła tę imprezę pokazem swoich akrobatyczno – tanecznych umiejętności.

Dziewczęta pod okiem Małgorzaty Mazurek-Filip przygotowały występ składający się z dwóch części.

Pierwsza nawiązywała do historycznych zapisków z lat 30-tych ubiegłego wieku znalezionych w bibliotece pałacowej, dotyczących ćwiczeń uprawianych przez nasze prababki na terenie Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. W tej części dziewczęta wystąpiły w strojach inspirowanych  historycznymi fotografiami.

Część drugą stanowił pokaz akrobacji połączonych układem tanecznym do współczesnego  utworu.

Zarówno dziewczęta jak i goście odwiedzający tego dnia kompleks parkowo – pałacowy bawili się wspaniale.

 

10520221.jpg10520222.jpg105202241.jpg10520225.jpg