Projekt Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” realizowany jest od 2007/2008 roku. Podstawowym jej celem jest pogłębienie wiedzy z zakresu pięciu wybranych przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii, geografii z elementami geologii oraz informatyki. 

Ta ogólnopolska olimpiada cieszy się wśród uczniów I LO dużą popularnością.  Od wielu lat stało się regułą reprezentowanie „Chopina” w tych trudnych zmaganiach. Miło nam poinformować o awansie do II etapu - okręgowego następujących osób: Krzysztof Kozieł i Kamil Siwek z klasy 4m - fizyka, opiekunem jest p. Małgorzata Wolińska, Julita Bogusz, Patrycja Sobijanek z klasy 3g i Klaudia Trojak z klasy 4s -  geografia z elementami geologii, opiekunem jest p. Monika Jarosz.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz kwalifikacji do etapu centralnego!

ZS2