Hubert Nowakowski , uczeń klasy 2 P o profilu humanistyczno-prawniczym z I LO w Lubartowie zajął I miejsce w konkursie ACTIONES LOCALES Akademii Liderów Sprawiedliwości.

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy, której tematem były propozycje inicjatyw, jakie może podjąć społeczność lokalna, by zapobiegać przestępczości. Praca Huberta  okazała się być najciekawsza, a zaproponowane działania innowacyjne.

„W swojej pracy zaproponowałem dwa rozwiązania, które może podjąć lokalna społeczność, by zapobiegać przestępczości. Pierwsza propozycja dotyczyła funduszu zapewniającego nagrody finansowe dla osób, które dostarczą dowody lub poszlaki pomagające ukarać sprawcę przestępstwa. Drugie rozwiązanie zakładało powstanie aplikacji, dzięki której osoby znajdujące się w pobliżu będą informowane o tym, że w danym miejscu popełniane jest przestępstwo. Taka aplikacja pozwoli na udzielenie pomocy poszkodowanemu ze strony ludzi znajdujących się niedaleko lokalizacji popełniania przestępstwa.“-mówi Hubert.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Obraz2.jpgIMG_20230317_175459.jpg

ZS2