W sobotę 25 marca w Krakowie odbył się trzeci etap Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w dziedzinie fizyki. Brało w nim udział dwóch uczniów szkoły z klasy IV M o profilu matematyczno – fizycznym z Zespołu Szkół im. Ks. P. K. Sanguszki w Lubartowie. 

Z przyjemnością informujemy, że w finałowym etapie jeden z uczniów został laureatem, drugi finalistą tej olimpiady, tym samym mają możliwość kontynuacji nauki na AGH z pominięciem procesu rekrutacji.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Europejską Organizację Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii.

Udział w zawodach, różni się od matury, uczniowie nie dostają karty wzorów i stałych, to konkurs dla prawdziwych gladiatorów wiedzy i ludzi z charakterem. Pewność rozwiązań i każdy sukces, awans do etapu okręgowego, awans do finału lub uzyskanie tytułu laureata jest okupione setkami rozwiązanych zadań. Dlatego też chłopakom należy się uznanie za wytrwałość i ogromną pracę.

Gratulujemy, dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów!

AGHLOGO2.jpg