Uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie w poniedziałek 24 kwietnia, wzięli udział w regionalnym etapie VIII Turnieju Debat Historycznych IPN. W wydarzeniu wzięło udział 12 zespołów ze szkół średnich z całego województwa lubelskiego.

Pod opieką Pani Małgorzaty Sabat debatowały dwie drużyny:

- drużyna młodsza: Julia Piekarczyk, Lena Rugała, Michalina Mazur, Zuzanna Demucha i Maja Grądek,

- drużyna starsza: Kacper Sowa, Paweł Dejko, Hubert Nowakowski, Krystian Rożko i Mikołaj Pożarowszczyk.

Starsza drużyna zajęła 2 miejsce, przegrywając w finale z XXI LO z Lublina. Oba zespoły były świetnie przygotowane na debatowanie o znaczeniu konstytucji kwietniowej, o roli jaką odegrał Stanisław Mikołajczyk, czy też o przemianach ustrojowych w Polsce z roku 1989. A  jeśli chcielibyście spróbować swoich sił w debatach oksfordzkich, to w szkole funkcjonuje Klub prowadzony przez naszych debatantów, w którym nauczycie się debatować.

5.jpg7.jpg1.jpg3.jpg4.jpg2.jpg