W dniu 13 maja 2017 roku w Lublinie nad Zalewem Zemborzyckim odbyły się „Okręgowe XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża”.  

W zawodach wzięło udział jedenaście zespołów. Zawodnicy musieli zmierzyć się z pięcioma stacjami praktycznymi, na których wykonywali czynności ratownicze i jedną teoretyczną w postaci testu z zakresu pierwszej pomocy oraz międzynarodowego prawa humanitarnego i wiedzy o PCK. W przygotowaniu naszej drużyny do udziału w mistrzostwach dużą rolę odegrali strażacy z PSP w Lubartowie.  

W ostatecznej klasyfikacji reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie zajęła bardzo wysokie trzecie miejsce. Jest to najwyższe miejsce, jakie drużyna z powiatu lubartowskiego zdobyła na tym etapie Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.  

Skład drużyny:

  • Dawid Sugier
  • Martyna Chmielewska
  • Monika Romanek
  • Kamil Kosik
  • Aleksandra Pawluczuk
  • Maciej Sidor  

Opiekun: Marek Gaweł  

 

33.jpg20170513_132809.jpg76.jpg51.jpg