Uczniowie I LO w Zespole Szkół Nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie od wielu lat z powodzeniem startują w różnych olimpiadach  i konkursach przedmiotowych z historii i wiedzy o społeczeństwie.

Tak też jest i w tym roku. Karolina Borowiec i Iwona Derecka, uczennice klasy IIIC oraz Dariusz Sokołowski , uczeń klasy II C zakwalifikowali się do etapu okręgowego XLIV Olimpiady Historycznej. 2 uczniów: Daniel Górny z klasy II A oraz Dariusz Sokołowski z klasy II C uzyskało awans do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego  Konkursu  Historycznego  "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii." Kamil Syta z klasy III D oraz  Dariusz Sokołowski z klasy II C zakwalifikowali się do kolejnego etapu Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Karolina Borowiec i Iwona Derecka zakwalifikowały  się także do II etapu Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Karolina uzyskała również  awans do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Z województwa lubelskiego tylko 11 osób, w tym dwie uczennice I LO na Chopina uzyskały awans do wojewódzkiego  etapu II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „ Wybieram wybory”. Są to Natalia Wach z  klasy III C oraz Paulina Brygoła z klasy III D.

Każdy konkurs i olimpiada wymaga od jej uczestników ogromnej, często bardzo szczegółowiej wiedzy, wykraczającej poza szkolne podręczniki. Wymaga także dużej pracy od uczniów i ich nauczycieli, pod kierunkiem których przygotowują się do kolejnych zawodów.  Dlatego też sukcesy bardzo cieszą i życzymy kolejnych.

ZS2

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg