Dnia 02.03.2018r. uczniowie z klasy III C w I LO w Lubartowie: Karolina Borowiec, Iwona Derecka, Klaudia Kosior, Adrian Matyjaszczyk, Magdalena Szymczak oraz Natalia Wach wzięli udział w II edycji konkursu z języka niemieckiego „Nicht Wort Wörtlich" zorganizowanego przez Instytut Germanistyki i Lingwistyki UMCS w Lublinie.

Hasłem przewodnim w konkursie było słowo „Haus”. Zadaniem pierwszego etapu konkursu było opracowanie i opisanie projektu. Nasi uczniowie nakręcili film pt:”Meine Stadt, meine Schule, mein Haus- meine Heimat.” 21.02.1018r. otrzymaliśmy informację o zakwalifikowaniu projektu (czyli prezentacji naszej pracy) do II etapu konkursu. Odbyła się ona na wydziale Germanistyki UMCS. Do konkursu przystąpiło 15 projektów. Komisja, w skład której wchodzili pracownicy wydziału germanistyki, native speaker oraz specjalista z zakresu sztuki, oceniała poziom znajomości języka niemieckiego, sposób prezentacji jak również oryginalność i kreatywność zaprezentowanych projektów. Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Joanny Mazurek. Uczniom gratulujemy sukcesu.

ZS2

IMG_4358.jpgmale.jpg