Okazuje się, że marzenia się spełniają, przy odrobinie szczęścia i ogromnej pracowitości.

Jeżeli dołożymy do tego wspaniały talent to zobaczymy finalistę tegorocznego XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza i poetów Polski Niepodległej. Jakub Powałka z klasy I e w I LO w Lubartowie, po zmaganiach wojewódzkich, znalazł się w gronie 22 recytatorów z całej Polski, którzy w czwartek -14 marca ,walczyli o miejsce w Koncercie Laureatów. Okazało się, że interpretacja utworu Czechowicza została bardzo dobrze przyjęta przez wymagające Jury (p. Teresa Jun, p. Dorota Lesiak, p. Mateusz Nowak) i Kuba znalazł się w finale. Ostatnim etapem jego zmagań był występ, 15 marca, na Zamku w Lublinie,  w Galerii Malarstwa Polskiego, za który otrzymał gromkie brawa i Nagrodę . To ogromny sukces , dlatego bardzo cieszy, że zdobyty przez ucznia naszej szkoły. Kuba pracował pod kierunkiem p. Beaty Cieślak.

Niesamowite jest, że w XVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Ilustracje do poezji Józefa Czechowicza i poetów Polski Niepodległej”, którego finał został połączony z Koncertem Laureatów,   Agnieszka Wróbel z klasy III a również zdobyła Nagrodę.  Jej wygrana nie dziwi, kiedy patrzy się na obraz, który stworzyła inspirując się fragmentami ,,Strof o późnym lecie” J. Tuwima. Po raz drugi jej praca znalazła się na okładce katalogu wystawy konkursowej, ponieważ,, była najpiękniejsza”- tak usłyszeliśmy od organizatorów.  Należy podkreślić, że na konkurs wpłynęło 420 prac z sześciu województw. Opiekunem Agnieszki jest p. Beata Cieślak. Ale to jeszcze nie koniec wspaniałych wiadomości, ponieważ Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała również Wiktora Falkowicz z klasy I c za piękny obraz inspirowany utworem Czechowicza ,,Śmierć”. Uczennica pracowała pod kierunkiem p. Karoliny Oleksiejuk.

Wyjątkowym  wyróżnieniem dla wszystkich naszych finalistów były ciepłe słowa p. Teresy Misiuk- Lubelskiego Kuratora Oświaty, która była pod dużym wrażeniem występu i przepięknych prac dziewcząt.

Wszystkim  naszym wspaniałym uczniom z całego serca gratulujemy i cieszymy się, że to w murach I LO tak pięknie się spełniają marzenia.:)

ZS2

IMG_4534.JPG2.jpegIMG_4575.JPGIMG_4550.JPGIMG_4580.JPGIMG_4562.JPGIMG_4571.JPGIMG_4565.JPGIMG_4576.JPGIMG_4537.JPGIMG_4578.JPGIMG_4567.JPGIMG_4527.JPG1.jpegIMG_4543.JPG3.jpegIMG_4533.JPG