Uczniowie szkoły w składzie: Emilia Mitura klasa II A, Kinga Olko Klasa II A i Karol Płatek klasa III A, pod opieką merytoryczną Iwony Lal, reprezentowali Lubartów w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” zwaną potocznie Olimpiadą Wiedzy o ZUS na poziomie wojewódzkim.

W etapie szkolnym tej olimpiady wzięło udział ponad 1 700 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa.

Najwięcej 21 punktów w tym etapie olimpiady uzyskał ZSP w Radzyniu Podlaskim. Drużyna z I LO im. Staszica w Lublinie zajęła drugie miejsce. Natomiast nasi uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie uplasowali się na trzecim miejscu. Niewiele brakowało, a byliby drudzy. Staszic i my mieliśmy taką samą liczbę punktów po 20. O kolejności na podium zdecydował jedynie czas rozwiązania testu. Lublinianie byli o trzy minuty szybsi i oddali pracę drudzy w kolejności. My oddaliśmy pracę jako trzeci- tuż za Staszicem. Gdybyśmy jeszcze chwilę zastanowili się nad poprawnością odpowiedzi może moglibyśmy reprezentować nasze województwo w finale olimpiady. Zwycięska drużyna zdobyła 21 punktów i oddała pracę długo po nas. Tak niewiele brakowało, cóż za rok znów się postaramy.

ZS2