15 marca 2018 r. w Lublinie odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Trzecie miejsce zdobył Daniel Górny z klasy II a, pracujący pod opieką pani Małgorzaty Sabat.

W rywalizacji uczestniczyło 34 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Daniel znalazł się w 3– osobowej drużynie, która będzie reprezentować województwo w finale ogólnopolskim. Warte podkreślenia jest fakt, iż Daniel jest uczniem klasy II o profilu matematyczno – fizycznym. Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez LSCDN, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego. Dodatkową atrakcją będzie kilkudniowa wizyta studyjna w Gdańsku, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią „Solidarności”, w tym Europejskiego Centrum Solidarności. Zwieńczeniem rywalizacji będzie uroczysty finał, który odbędzie się w czerwcu 2018 roku w Katowicach. Zmagania konkursowe uatrakcyjni koncert Fisz Emade, ambasador V edycji konkursu, na który już teraz zostali zaproszeni finaliści.

Gratulujemy sukcesu!