Z przyjemnością informujemy, że wniosek Zespołu Szkół Nr 2 o sfinansowanie projektu pt. „ECO ŚWIAT – NASZA PRZYSZŁOŚC” otrzymał pozytywną decyzję Komitetu Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

W przedsięwzięciu weźmie udział 20 osób w wieku 15-17 lat. Będą to uczniowie z „Chopina” oraz z Klaipeda Zemyna Gymnasium, z Kłajpedy (Litwa). Projekt realizowany będzie w Polsce od 17 do 23 września 2016 r. Główne tematy wymiany to dialog międzykulturowy i ekologia. Wspólne działania uczniów litewskich i polskich będą doskonałą okazją do odkrywania dziedzictwa kulturowego i historycznego krajów, rozwijania przyjaznych relacji, a także kształtowania świadomości ekologicznej, uczenia się zasad współpracy w międzynarodowych zespołach i doskonalenia kompetencji językowych.

Koordynatorem projektu będzie Krystyna Miętek, a opiekunami: Oksana Grzeszczak i Ewa Mikulska (Polska) oraz Danute Orzekauskiene i Agne Gedaminskiene (Litwa).