W końcu września w Leszkowicach, po raz kolejny odbyły się indywidualne biegi przełajowe szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W corocznym Memoriale Ryszarda Kalbarczyka i tym razem nie zabrakło biegaczy z Zespołu Szkół nr 2.

Świetnie spisali się najmłodsi uczniowie Gimnazjum Sportowego. Drugie miejsce w swoim biegu zajęła Oliwia Zielińska, tuż za podium znalazła się Wiktoria Pikul, w pierwszej dziesiątce były również Maja Karwacka i Dominika Zdunek. W biegu chłopców trzecie miejsce zajął Piotr Pankowski, a Michał Białek uplasował się na siódmym miejscu w najliczniejszym biegu starszych klas gimnazjalnych. W Licealiadzie dziewcząt zwyciężyła reprezentantka I LO Klaudia Baran, czwarte miejsce zajęła Magdalena Danił, a Monika Romanek, Martyna Chmielewska i Magdalena Nowosacka- wszystkie, to uczennice I LO- znalazły się w pierwszej dziesiątce. Również w kategorii chłopców nie zabrakło sukcesów. W biegu na 2000m Mikołąj Barszczyk zajął drugie miejsce, a Jakub Włodek ukończył zawody na czwartym miejscu. W najstarszym roczniku startujących, drugie miejsce, po zaciętej walce zdobył Damian Maleszyk, a Patryk Wierzchoń przybiegł na czwartym miejscu. 

Kilka dni później również w Leszkowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach oczywiście wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców z gimnazjum, liceum oraz technikum zawodowego z ulicy Chopina. Dziewczęta z Gimnazjum Sportowego zostały mistrzyniami powiatu, tym samym zapewniając sobie awans do kolejnego etapu zawodów. W skład drużyny weszły:

Zielińska Oliwia IS
Pikul Wiktoria IS
Karwacka Maja IS
Zdunek Dominika IS
Urbańska Julia IIS
Tomasiak Jagoda IIP
Florek Klara IIS
Słomka Kamila IIIP
Pszczoła Karolina IIIS
Gajownik Laura IIIP
Bubnowicz Klaudia IIIS
Gwóźdź Wiktoria IS.

Chłopcy z gimnazjum uplasowali się na X miejscu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda im się awansować do dalszych rozrywek.

Dziewczęta z liceum zwyciężyły w swojej kategorii wiekowej i również awansowały do kolejnego etapu zawodów. W skład drużyny I LO weszły:

Kiełczykowska Angelika IIG
Chmielewska Martyna IIA
Romanek Monika IIA
Kowalczyk Anna IIB
Puchacz Monika IID
Nowosacka Magdalena IID
Pszczoła Natalia IG
Danił Magdalena ID
Baran Klaudia IA
Misiak Patrycja IG
Wronowska Sylwia IIIB
Furtak Magdalena IIIB
Woroniszczy Kalina IA
Mieśnik Izabela ID

Chłopcy z liceum oraz technikum zawodowego po ciężkiej rywalizacji stanęli na 2 miejscu podium, co również dało im awans do następnego etapu zawodów.

W drużynie wystąpili:

Wierzchoń Patryk IVT
Babiak Przemysław IIIT
Włodek Jakub IIG
Drozd Adrian IVT
Barszczyk Mikołaj IIA
Tomasiak Arkadiusz IIT
Bordzoł Patryk IG
Kompanicki Jakub ID
Marczak Artur ID
Maleszyk Damian IIIA
Jakubczak Dawid IIT
Baranowski Mateusz ID.

Kolejny etap rywalizacji w przełajowych biegach sztafetowych odbył się 4 października w Rykach. Tym razem obie drużyny dziewcząt zostały wicemistrzyniami rejonu i awansowały do mistrzostw województwa lubelskiego, które odbędą się 25 października w Tomaszowie Lubelskim. Chłopcy, którzy reprezentowali nasze liceum i technikum po ciężkiej rywalizacji ostatecznie uplasowali się na 3 miejscu i niestety nie awansowali do kolejnego etapu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy, a dziewczętom życzymy dalszych sukcesów na zawodach wojewódzkich.

J. Góźdź