Na obiektach sportowych Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w dniu 02.11.2016 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 8 drużyn w kategorii dziewcząt, były to reprezentacje z gimnazjów z Firleja, Rudna, Kamionki, Łucki, Woli Skromowskiej, Gimnazjum Sportowego, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 1 im. KEN z Lubartowa oraz 8 drużyn chłopców ze Skrobowa, Firleja, Rudna, Kamionki, Łucki, Gimnazjum Sportowego, Woli Skromowskiej oraz Gimnazjum nr 1 im KEN z Lubartowa. W obydwu kategoriach mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, a w wyniku rozegranych spotkań w finale dziewcząt spotkały się Gimnazjum nr 1 w Lubartowie – Gimnazjum w Firleju, a w meczu o trzecie miejsce Gimnazjum Sportowe pokonało Gimnazjum w Łucce.

 

W turnieju chłopców najlepsi okazali się gimnazjaliści z Łucki pokonując w finale Firlej, a w meczu o trzecie miejsce G1 pokonało Wolę Skromowską. Chłopcy z Gimnazjum Sportowego uplasowali się na V pozycji.

Kolejność końcowa:

DZIEWCZĘTA
I MIEJSCE Gimnazjum nr 1 w Lubartowie (op. Bartek Kowalczyk)
II MIEJSCE Gimnazjum w Firleju (op. Sylwester Włoch)
III MIEJSCE Gimnazjum Sportowe ( op. Zbigniew Sajda)
IV MIEJSCE Gimnazjum w Łucce (op. Adam Wasak)
V MIEJSCE Gimnazjum w Kamionce (op. Sławomir Szwargoliński)
Gimnazjum nr 2 w Lubartowie (op. Małgorzata Wysoczyńska)
VII MIEJSCE Gimnazjum w Rudnie (op. Michał Litwinek)
Gimnazjum w Woli Skromowskiej (op. Paweł Pawlas)

CHŁOPCY
I MIEJSCE Gimnazjum Łucka (op. Adam Wasak)
II MIEJSCE Gimnazjum w Firleju (op. Sylwester Włoch)
III MIEJSCE Gimnazjum nr 1 w Lubartowie (op. Albert Malesa)
IV MIEJSCE Gimnazjum w Woli Skromowskiej (op. Paweł Pawlas)
V MIEJSCE Gimnazjum Sportowe (op. Zbigniew Sajda)
Gimnazjum w Rudnie (op. Michał Litwinek)
VII MIEJSCE Gimnazjum w Skrobowie (op. Henryk Libich)
Gimnazjum w Kamionce (op. Sławomir Szwargoliński)

Drużyny dziewcząt jak i chłopców, które zajęły I i II miejsce uzyskały tym samym awans do kolejnego etapu, czyli zawodów na szczeblu rejonowym, które odbędą się w Puławach, każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom oraz puchary za miejsca I-III. Młodym sportowcom gratulujemy i życzymy powodzenia.

Nagrody zakupiono z funduszy przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

 

 

ZS2