Dnia 19.11.2016r uczniowie naszej szkoły wybrali się na mecz piłki ręcznej kobiet o awans do fazy grupowej Pucharu EHF pomiędzy MKS Selgros Lublin i HK Randers.

Dodatkowym smaczkiem tego wyjazdu był wynik pierwszego meczu między tymi zespołami, który odbył się w Danii. Na swoim terenie zawodniczki Randers wygrały z Lubliniankami 28-27 więc aby awansować dalej, piłkarki z Lublina musiały wygrać co najmniej jedną bramką przewagi nie tracąc więcej niż 26 bramek. Frekwencja na meczu wyniosła 3,5 tysiąca osób. Zajęliśmy miejsca i o 18 rozpoczął się mecz. Na początku piłkarki Selgrosu dominowały na parkiecie, ale kilka błędów oraz brak skuteczności sprawił, że pierwsza połowa skończyła się wynikiem 11-13 dla piłkarek HK Randers. Problem skuteczności pojawił się również w 2 połowie i w pewnym momencie piłkarki z Danii miały na swoim koncie 3 bramki przewagi. Z dobrej strony pokazali się kibice z Lublina, którzy udowodnili ze cala hala jest po stronie Selgrosu. Momentami deprymowało to zawodniczki HK Randers. 

Niezwykle emocjonująca była końcówka spotkania gdy był wynik 23-23 i przy piłce były zawodniczki Selgrosu. Niestety bramkarka Duńskiego zespołu wykazała się refleksem i sparowała rzut na słupek. Ta akcja niestety zadecydowała o tym, że MKS Selgros mimo iż nie przegrał tego meczu nie miał powodów do radości. Wynik pozostał remisowy, co kończyło przygodę Polskiego zespołu w tegorocznej edycji Pucharu EHF. Zawiedzeni wynikiem aczkolwiek w dobrych nastrojach wróciliśmy do Lubartowa.

Jakub Mydlarz kl. IVT