Uczniowie I LO w Lubartowie niejednokrotnie udowodnili, że są zdolni, pracowici i utalentowani.

Finał 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im . R. Kaczorowskiego był tego najlepszym potwierdzeniem. W eliminacjach do konkursu, które były przeprowadzone w  październiku, wzięli udział uczniowie z całego województwa lubelskiego. W kategorii szkół ponadpodstawowych, studentów i dorosłych, rywalizowały 33 osoby. Wśród nich nasi wspaniali uczniowie, którzy zostali zakwalifikowani do Koncertu Galowego, podczas którego ogłoszono wyniki.

Podsumowanie miało niezwykle uroczysty charakter. Odbywało się we wspaniałej sali Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Na scenie wystąpili soliści, chóry i recytatorzy, aby uświetnić 101 rocznicę Niepodległości Polski.

Gwiazdami tego wieczoru byli również uczniowie z Lubartowa:

Jakub Powałka z klasy lll E, który zdobył Drugą Nagrodę za recytację fragmentu prozy T. Konwickiego oraz Natalia Rola z klasy lll D, która  otrzymała wyróżnienie za utwór R. Świetlickiego. Jakub pracował pod kierunkiem p. Beaty Cieślak, a opiekunem Natalii była p. Karolina Oleksiejuk.

Nie mogliśmy wymarzyć sobie wspanialszego świętowania rocznicy odzyskania wolności, o której tak mądrze i dojrzale mówili nasi młodzi artyści. Serdecznie im gratulujemy  talentu i sukcesów.

IMG_7967.JPGIMG_7982.JPGIMG_7973.JPGIMG_7979.JPG3f.JPGIMG_7956.JPGIMG_7966.JPG