Za uczniami szkół ponadpodstawowych II, przedostatni, etap Olimpiady odbywający się na szczeblu okręgowym. Pandemia sprawiła, że etap ten odbywał się zdalnie, dlatego też pytania w teście charakteryzowały się podwyższonym stopniem trudności (wielokrotność wyboru). Dwaj uczniowie z klasy II t technikum informatycznego w ZS nr 2 przy ul. Chopina: Fabian Skrzypczyński i Jakub Machoś przeszli etap szkolny i znaleźli się w gronie 255 najlepszych w naszym okręgu.

Olimpiada Przedsiębiorczości organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Zakres tematyczny Olimpiady podzielony jest na blok stały, zagadnienia dotyczące ogólnych aspektów przedsiębiorczości oraz blok zmienny, odnoszący się do hasła przewodniego danej edycji i obejmujący zagadnienia dotyczące aktualnych problemów społeczno- ekonomicznych lub specyficznych uwarunkowań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Na 255 osób zakwalifikowanych do II etapu Fabian uplasował się na 91 miejscu, zaś Jakub na 102. Opiekunem uczniów jest pani Iwona Lal- nauczyciel przedsiębiorczości.

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZS2

rollup2202.pngnoname.pngbaner2202.png