9 marca w Sali Rycerskiej w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbyło się wręczenie Stypendiów Starosty Lubartowskiego za I semestr roku szkolnego 2020/2021. W tym roku miało ono jedynie formę spotkania władz powiatu z dyrektorami szkół, którzy w imieniu uczniów odebrali listy gratulacyjne z rąk Starosty Lubartowskiego.

Wśród stypendystów z całego powiatu znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół nr2 w Lubartowie. Pomimo zdalnego nauczania licealiści i uczniowie technikum pracowali na ten sukces całe półrocze. Ich średnia osiągnęła minimalny pułap 5.0, a oprócz świetnych ocen wykazali się szczególną aktywnością i dodatkowymi osiągnięciami.

Każde takie wyróżnienie to dla młodego człowieka ogromna motywacja, by nie ustawać w realizacji swoich celów, by niestrudzenie piąć się do przodu i nigdy się nie poddawać. Szkoła stawia przed uczniami różne wyzwania. Nie zawsze zdolnemu uczniowi jest łatwo. Czasami to właśnie te zdolności sprawiają im problemów.

Ogromne gratulacje należą się wszystkim wyróżnionym. Sam tytuł stypendysty wydaje się być czymś szczególnym, brzmiącym nad wyraz dumnie. To nie tylko nagroda, ale też zobowiązanie do dalszej pracy, by nigdy nie spocząć na laurach.

Stypendia otrzymali:

1. Anna Kaczorek I B