Udział uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” stał się już tradycją. Olimpiada rozgrywana jest w kilku etapach. Za nami zawody szkolne oraz międzyszkolne ( rejonowe). 3 marca br. odbył się etap wojewódzki. Szkołę z ul. Chopina reprezentował Krystian Rożko z klasy III p (profil prawniczy).

Miło nam poinformować, że Krystian zakwalifikował się do grona finalistów, którzy będą reprezentować województwo lubelskie. I cześć zawodów centralnych, będzie polegać na napisaniu eseju historycznego. Uzyskanie oceny dobrej daje uczestnikowi zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii. Nie wykluczony jest też awans do II etapu finału, który odbędzie się w czerwcu w Warszawie.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie centralnym.