16 stycznia 2024 r. ZS nr 2 w Lubartowie odwiedził Pan Profesor Mariusz Próchniak, Dziekan Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej. Zainteresowani uczniowie uczestniczyli w wykładzie oraz warsztatach „Równowaga rynku i rola państwa
w gospodarce”. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Klasa akademicka SGH”, w którym uczestniczą klasy z rozszerzona matematyką.

- Głównym celem projektu jest propagowanie wiedzy ekonomicznej i postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży oraz umożliwienie licealistom kontaktu ze środowiskiem akademickim. Wierzymy, że współpraca z najlepszą uczelnią ekonomiczną w kraju pozwoli naszym uczniom na poszerzenie swoich zainteresowań oraz zdobycie nowych, ciekawych doświadczeń- podsumowała spotkanie Pani Aleksandra Polska, nauczyciel matematyki i szkolny koordynator projektu Klasa akademicka SGH.

IMG_8052.JPGkasgh_cmyk_page-0001.jpgIMG_8058.JPGIMG_8053.JPG