Dziś o godzinie 9.00 w naszej szkole rozpoczął się pierwszy etap siódmej edycji konkursu "MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA".

Do konkursu przystąpiło sześciu uczniów klasy IV Tz: Kamil Borzęcki, Radosław Gryczan, Łukasz Marzęda, Krzysztof Paluch, Mikołaj Skrzypczyński oraz Paweł Wójcik. W czasie godzinnej matematycznej potyczki uczniowie pani profesor Grażyny Augustynowicz zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi: wyrażeń algebraicznych, procentów, układów równań w zadaniach tekstowych, zagadnieniami z planimetrii trójkąta i funkcjami trygonometrycznymi.

Konkurs "MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA" jest organizowany przez Zespół Szkół Elektronicznych oraz Zespół Szkół nr 3 w Lublinie we współpracy oraz pod patronatem Politechniki Lubelskiej. W roku szkolnym 2016/2017 konkursowi patronują: Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty oraz Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa. Jego celem jest: popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów technicznych szkół średnich oraz mobilizowanie uzdolnionej młodzieży do rozwiązywania matematycznych problemów. Główną nagrodą jest zaś indeks Politechniki Lubelskiej.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia na etapie międzyszkolnym już 3 grudnia 2016r.