„... nasi uczniowie na pewno odniosą sukces na rynku pracy.”

Dnia 2 marca 2017 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się II etap Olimpiady Przedsiębiorczości, w którym nie zabraknie uczniów I LO w Lubartowie. Po eliminacjach szkolnych, uczennice klasy II c Julia Romańska i Natalia Wach pozytywnie przeszły ten etap i zakwalifikowały się dalej. To duży sukces, z uwagi na fakt, że Olimpiada składa się tylko z III etapów i przejście eliminacji szkolnych było nie lada wyzwaniem, zważywszy, że pytania wcale nie były proste i znacząco wykraczały poza program nauczania przedmiotu – podstawy przedsiębiorczości. Ponadto z całego Lubartowa jedynie 2 uczennice ze szkoły z ul. Chopina znalazły się na liście osób, które będą próbować swoich sił w Krakowie. „Będę trzymała kciuki za moje dziewczyny i będę je wspierać w Krakowie. Jestem z nich bardzo dumna i cieszę się, że nasza dodatkowa, ciężka praca dała pozytywny rezultat” - powiedziała Iwona Lal – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, merytoryczny opiekun uczennic.

Kolejny sukces w dziedzinie przedsiębiorczości wiąże się z Olimpiadą Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Karol Płatek klasa IIa, Julia Romańska i Natalia Wach klasa IIc, których również przygotowywała pani Lal. Etap ten odbędzie się 14 marca 2017 r. w Lublinie. Uczniowie I LO zajęli drugą lokatę wśród szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego i są jedynymi przedstawicielami lubartowskich szkół. „ To niewątpliwie duży sukces naszych uczniów. Mamy przedsiębiorczą młodzież, która próbuje swoich sił w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach. Jest to doskonałe przygotowanie do dorosłego życia i jestem pewna, że uczniowie Ci w przyszłości odniosą sukces na rynku pracy” – powiedziała Anna Wójtowicz – dyrektor I LO w Lubartowie.

Młodzieży życzymy powodzenia.

ZS2