Jej obraz, ... , witał wszystkich gości.

W rocznicę urodzin lubelskiego poety, na Zamku w Lublinie, miał miejsce finał XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Ilustracje do poezji Józefa Czechowicza i wierszy poświęconych Lublinowi”. Była to szczególna uroczystość, ponieważ konkurs w swojej formule nawiązywał do obchodów rocznicy powstania Lublina- a to już 700 lat!

Bohaterką wieczoru była uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie, Agnieszka Wróbel z klasy II A, Laureatka Głównej Nagrody. To niesamowity sukces tej utalentowanej, pracowitej i skromnej dziewczyny. Agnieszka na swoim koncie ma już wiele nagród, ale ta jest wyjątkowa. Jej obraz, którego inspiracją stał się wiersz Czechowicza z ,,Poematu o mieście Lublinie”, witał wszystkich gości. Jury zwróciło szczególną uwagę na wrażliwość i subtelność interpretacji. Osobiste gratulacje złożył Agnieszce p. dr Romuald Tarasiuk z Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie, który był członkiem jury.

Kiedy dodamy, że na konkurs wpłynęło 412 prac z 9 województw, to zrozumiemy, czym był sukces naszej Agnieszki. Uczennica pracowała pod kierunkiem p. Beaty Cieślak. Gratulujemy Agnieszce z całego serca, bardzo się cieszymy z jej talentu, sukcesów i jesteśmy przekonani, że jeszcze nie raz o niej usłyszymy. ;)

ZS2

IMG_1779.jpgIMG_1765.jpgIMG_1773.jpgIMG_1753.jpgIMG_1749.jpgIMG_1776.jpgIMG_1784.jpg1001.jpg