Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przyniósł I Liceum Ogólnokształcącemu wspaniałą wiadomość.

Zespół trzech uczennic: Ewy, Kingi i Oli z klas matematyczno-geograficznych zakwalifikował się do kolejnego, finałowego etapu VI Konkursu Statystyczno-Demograficznego, zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Statystyczne, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Urząd Statystyczny w Lublinie.

Sukces osiągnięty przez nasze uczennice jest znaczący. Do pierwszego etapu przystąpiło ponad 20 zespołów z różnych szkół całego województwa lubelskiego. Nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce w województwie, przegrywając jedynie z młodzieżą ZS Elektronicznych i III LO z Chełma.

Opiekunem merytorycznym zespołu jest pani Monika Jarosz – nauczycielka geografii. Bardzo cieszy nas osiągnięcie dziewcząt i życzymy im dalszych sukcesów na rozgrywce finałowej, która odbędzie się pod koniec kwietnia na Wydziale Ekonomicznym UMCS w Lublinie.

logo1.jpglogo2.jpglogo3.jpgsigma1.jpgsigma2.jpg