W czwartek, 25 maja 2017 r., szkołę „na Chopina” przejęli we władanie miłośnicy pięknego przemawiania, po raz czwarty odbył się tu bowiem Konkurs Oratorski.

Tradycyjnie, zmagania mówców zostały poprzedzone wykładem poświęconym zagadnieniom retorycznym – tym razem Pan Mateusz Maj, absolwent retoryki stosowanej, mówca biznesowy, aktor i nauczyciel akademicki wprowadzał nas w zagadnienia dotyczące wykorzystywania umiejętności krasomówczych w biznesie. Właściwy konkurs miał w tym roku wyjątkowy charakter. Po pierwsze, ze względu na jego wojewódzki zasięg, po drugie, z uwagi na rekordową liczbę uczestników. W oratroskie szranki stanęło 30 mówców reprezentujących szkoły województwa lubelskiego. Oratorzy walczyli o bardzo cenne nagrody w dwóch kategoriach – gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Ich mowy zaskoczyły jury z jednej strony - wysokim poziomem przygotowania, z drugiej – różnorodnością podejmowanej tematyki (od przewozu ładunków nienormatywnych po teorię Bytu). Komisja oceniająca, w skład której wchodzili Pan Mateusz Maj, Pani Ewa Listosz, Pan Piotr Skubiszewski i Pani Weronika Stróżek, po burzliwych i długich obradach, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Kategoria – gimnazja

  Nagrody:

1 nagroda – Wiktoria Pikul, Gimnazjum Sportowe w Lubartowie, opiek. Małgorzata Kapica,
2 nagroda – Angelika Stelmach, Zespół Szkół w Kamionce, opiek. Małgorzata Świderek,
3 nagroda – nie przyznano.

  Wyróżnienia:

  Martyna Owsianik - Zespół Szkół w Kamionce, opiek. Halina Rybicka,
Kacper Liżewski - Gimanzjum Sportowe w Lubartowie, opiek. Karolina Oleksiejuk,
Michał Białek - Gimanzjum Sportowe w Lubartowie, opiek. Karolina Oleksiejuk,
Jakub Wójtowicz - Gimanzjum Sportowe w Lubartowie, opiek. Karolina Oleksiejuk.

 

Kategoria – szkoły ponadgimanzjalne

  Nagrody:

1 nagroda – Aleksandra Budkowska, Liceum Plastyczne w Nałęczowie, opiek. Sylwia Zasada,
2 nagroda – Karolina Grzelczak, II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie, opiek. Justyna Świderska-Niedobit,
3 nagoda ex aequo – Martyna Chmielewska, I Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie, opiek. Beata Cieślak - Natalia Wach, I Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie, opiek. Karolina Oleksiejuk

  Wyróżnienia:

Iwona Dereka - I Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie, opiek. Monika Bordzoł,
Aleksandra Ziółkowska - I Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie, opiek. Jolanta Malczewska,
Wiktoria Bugajska - Liceum Plastyczne w Nałęczowie, opiek. Sylwia Zasada,
Magdalena Szymczak - I Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie, opiek. Karolina Oleksiejuk.

Zespół Szkół nr 2 składa gorące podziękowania wszystkim instytucjom i przedsiębiorcom, którzy to przedsięwzięcie obięli patronatem oraz hojnie go sponsorowali. Konkurs odbywał się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Retorycznego, Fundacji Instytut Naukowy im. prof. Józefa Litwna oraz Starosty Lubartowskiego Fryderyka Puły. Cenne nagrody ufudowali – Nadleśnictwo Lubartów, Fundacja Instytut Naukowy im. prof. Józefa Litwna, Art. Biuro – sklep z marteriałami papierniczymi, Elemet – dystrybutor artykułów metalowych, elektrycznych i budowlanych, Zeus komputery – sklep komputerowy, Luvi – dystrybutor markowej chemii budowlanej, Drukarnia Pewgwan, Kleks – sklep z akcesoriami drukarskimi, Biuro Rachunkowe Abakus, Emki – kasy fiskalne i oprogramowanie, a także Cukiernia Maria Siej.

K. Oleksiejuk

 

IMG_0878.JPGIMG_0831.JPGIMG_0860.JPGIMG_0828.JPGIMG_0844.JPGIMG_0771.JPGIMG_0870.JPGIMG_0862.JPGIMG_0880.JPGIMG_0765.JPGIMG_0930.JPGIMG_0872.JPGIMG_0809.JPGIMG_0807.JPGIMG_0824.JPGIMG_0816.JPGIMG_0849.JPGIMG_0839.JPGIMG_0755.JPGIMG_0777.JPGIMG_0835.JPGIMG_0902.JPGujo.jpgIMG_0925.JPGIMG_0797.JPGIMG_0814.JPGIMG_0804.JPGIMG_0876.JPGIMG_0832.JPGIMG_0790.JPG