Nie można mówić o zdrowiu bez zdrowia psychicznego. A jednak wciąż wielu z nas nie chce rozmawiać głośno o swoich problemach, zaś wizytę u specjalisty uważa za coś wstydliwego. Pora to zmienić, temu służyć ma między innymi Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Głównym celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, a także zdobycie wiedzy w zakresie radzenia sobie z kryzysem psychicznym. 

W dniu 22 września odbył się szkolny etap tej olimpiady. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas: I D, I F, II D, III C, III F. Uczestnicy, aby przygotować się do pojedynku musieli zapoznać się z trudnym i obszernym materiałem obejmującym wiele zagadnień. Tematyka opracowana przez zespół specjalistów obejmowała między innymi: koncepcje osobowości, komunikację międzyludzką, choroby i zaburzenia psychiczne, stres, cele i formy psychoterapii oraz pomoc psychologiczną.  

Poziom wiedzy w kilku przypadkach był tak wyrównany, że pierwszy etap nie pozwolił na wyłonienie zwycięzców. Konieczna była dogrywka i to nie jedna lecz dwie! Najlepszymi specjalistkami w zakresie wiedzy o zdrowiu psychicznym okazały się: Adriana Jaworska III F, Katarzyna Mazur III F oraz Daria Imgrond I D. Wezmą one udział w kolejnym etapie, który odbędzie się 10 października w Starostwie Powiatowym w Lubartowie.  

Gratulujemy zwycięstwa i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.