Wzorem lat ubiegłych, zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Konkurs jest odpowiednikiem dobrze znanego, matematycznego konkursu Kangur.

Konkurs odbędzie się 13 listopada 2017 roku, w godz. 12.00-13.00 (dot. uczniów Liceum i Technikum) oraz 14 listopada 2017 roku, w godz. 12.00-13.00 (dot. uczniów Gimnazjum) w pracowni komputerowej 201.

Zapisy (do 10 listopada) przyjmuje nauczyciel Jakub Duba na e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w szkole (prac.201).

Zadania w konkursie mają formę testu oraz zadań otwartych i są związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: informatyka, język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego, jeszcze inne systemów i sieci komputerowych. Zadania często związane są również z kulturą i językiem polskim. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.

Tegoroczna edycja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz rejestracji w nim znajdziecie TUTAJ.

Zachęcam do udziału,
Jakub Duba