Jesteśmy na półmetku…

Od września nasza szkoła rozpoczęła trzeci rok realizacji działań w ramach projektu „Archimedes”. Skierowany jest on do uczniów wykazujących zainteresowanie naukami ścisłymi.

Główne cele to: rozwój kompetencji kluczowych z przedmiotów matematyczno –przyrodniczych, zwiększenie zainteresowania i świadomości znaczenia nauk ścisłych, zwiększenie liczby uczniów przystępujących do matury z tych przedmiotów oraz lepsze ich przygotowanie. Realizacja projektu ma pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Dotychczasowe efekty realizacji projektu „Archimedes” :

 

 • 130 uczniów klas pierwszych uczestniczyło w zajęciach dodatkowych z matematyki, fizyki, chemii i biologii,
 • 44 uczniów klas drugich uczestniczyło w zajęciach kół naukowych z matematyki, fizyki, chemii i biologii,
 • przeprowadzono 390 godzin zajęć dodatkowych i kół naukowych,
 • 36 uczniów klas drugich brało udział w zajęciach laboratoryjnych z fizyki i chemii na Politechnice Warszawskiej oraz na Wydziale Nowych Technologii i Chemii Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie,
 • uczennica z klasy drugiej i uczeń z klasy trzeciej brali udział w tygodniowych zajęciach warsztatowych w Centrum Badań Jądrowych w Genewie,
 • 1 uczennica uczestniczyła w tygodniowym obozie naukowym z chemii na Politechnice Warszawskiej, 2 uczennice w obozie naukowym z biologii w Wigierskim Parku Narodowym i 2 w Biebrzańskim Parku Narodowym,
 • szkoła otrzymała pakiety edukacyjne z biologii, fizyki i chemii o wartości 56 223,61 zł.

 

 

ROK SZKOLNY 2010/11
W bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy już realizację zajęć w ramach kół naukowych z matematyki, fizyki, chemii i biologii dla uczniów klas drugich. Uczestniczy w nich 55 uczniów. Na zajęcia przeznaczone są 2 godziny tygodniowo przez 30 tygodni (ogółem 240 godzin dla wszystkich grup).
Do realizacji w kolejnych miesiącach pozostają:

 

 • zajęcia dodatkowe dla uczniów klas pierwszych (50-60 osób) z matematyki, biologii, fizyki i chemii w II semestrze (5 godz. tygodniowo przez 15 tygodni),
 • 4 wyjazdy na zajęcia laboratoryjne z fizyki i chemii do ośrodków akademickich – 48 uczniów,
 • 2 obozy naukowe z biologii i chemii w wybranych parkach narodowych (2-3 osoby),
 • organizacja konkursu matematycznego wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną - etap szkolny – grudzień 2010, etap finałowy – kwiecień 2011,
 • tygodniowy wyjazd na warsztaty do Centrum Badań Jądrowych w Genewie dla 1 ucznia.

 

 Projekt będzie realizowany do 15.11.2012 roku.

7-04-2010_225.jpgLHC.jpg