Uczniowie z ZS nr 2 im. Księcia P. K. Sanguszki, w II półroczu 2022 r. wzięli udział w 6 edycji projektu AD VOCEM Instytutu Pileckiego. W tym czasie uczestniczyli w 5 sparingach debat oksfordzkich on-line. Nasi uczniowie dyskutowali nad zagadnieniami związanymi z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dwa przykładowe tematy, z którymi musieli się zmierzyć młodzi mówcy, to:  „Do odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku bardziej przyczyniły się działania dyplomatyczne niż zbrojne?”, „Odwoływanie się do historii II wojny światowej w bieżącej polityce przynosi więcej szkód, niż pożytku?”.

Drużyna spisała się na medal. Kacper Sowa z kl. III p i Hubert Nowakowski z kl. II p znaleźli się w trójce najlepszych mówców projektu i zostali wytypowani do finałowej, pokazowej debaty Lincoln - Douglas. Ponadto Paweł Dejko, Krystian Rożko z klasy III p i Hubert Nowakowski zostali wyróżnieni statuetką Ad Vocem jako najaktywniejsi mówcy. Drużyna podczas tej edycji debatowała z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych  z Katowic, Dąbrowy Górniczej oraz Krakowa. Po raz pierwszy z nami debatował Marcin Jakoniuk z klasy II t. Do wymagających debat  grupę przygotowała p. Małgorzata Sabat.

Mamy nadzieję, że grono debatantów w naszej szkole będzie się systematycznie poszerzać. Dla zainteresowanych tą formą zdobywania wiedzy ruszył nabór do Szkolnego Klubu Debat Oksfordzkich. – podsumowała działania grupy pani Sabat.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZS2

Advocemlogo.jpgIMG_7665.jpgIMG_7670.jpgIMG_77322.jpg