Wtorek, 29 listopada (ważny dzień, dzień wybuchu powstania listopadowego!!!) klasy IIIS i IIIP spędziły w Warszawie.

Najpierw pojechaliśmy do Teatru Roma na spektakl „Mały Książę” – niestety, nie polecamy!

Potem oglądaliśmy Warszawę przez pryzmat historii bohaterów „Kamieni na szaniec” – Rudego, Alka i Zośki. Wraz z naszą wspaniałą przewodniczką przewędrowaliśmy szlak od Powązek, przez Pawiak, Arsenał, Krakowskie Przedmieście, po Aleję Szucha. Kto czytał książkę, ten wie, dlaczego ten spacer był dla nas ważnym przeżyciem, lekcją historii i patriotyzmu. Na Powązkach swoją miłością do muzyki Jacka Kaczmarskiego podzielił się z nami Kacper Liżewski (IIIS) – na grobie swego idola Kacper opowiedział nam o bardzie Solidarności i mimo mrozu wyśpiewał fragment jego pieśni „Nasza klasa”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Cmentarza Powązkowskiego – to tam w skupieniu pochyliliśmy się nad heroizmem młodych harcerzy i zapaliliśmy znicze na kwaterze brzozowych krzyży.