We  wtorek uczniowie klasy II S i II P wybrali się na mikołajkową wycieczkę do Lublina. W planie było mnóstwo atrakcji, zarówno sportowych, jak i edukacyjnych.

Zaczęliśmy od akcentu sportowego, czyli półtoragodzinnej przygody na łyżwach. Dla niektórych był to pierwszy raz, kiedy mieli łyżwy na nogach a niektórzy włożyli je po raz pierwszy od... dwudziestu lat. Mimo to wszyscy dobrze i, co najważniejsze, bezpiecznie bawili się na lodowisku IceMania.

Po zakończeniu sportowej części dnia udaliśmy się do Teatru NN, gdzie poznawaliśmy historię lubelskich Żydów. Szybko okazało się, że nie jest to klasyczne muzeum, jakich w naszym kraju wciąż wiele. Mnóstwo zdjęć, wiele ciekawych materiałów i przewodnik, który umiał zachęcić młodzież do zwiedzania – to wszystko sprawiło, że wizyta w Teatrze NN spełniła swoje zadanie.

Na koniec dnia udaliśmy się do FeliCity, aby obejrzeć film „Fantastyczne Zwierzęta”. Wprowadził on nas w bajkowy klimat, który towarzyszył nam również w czasie powrotu do Lubartowa.