W dniach od 8 - 12 września 2022 r.  29 uczniów z ZS nr 2 w Lubartowie, uczestniczyło  w wycieczce do LONDYNU - stolicy Wielkiej Brytanii. Wbrew ogólnie przyjętej opinii, Anglia przywitała nas słoneczną pogodą, która często towarzyszyła nam podczas zwiedzania. Po wylądowaniu na lotnisku Stansed udaliśmy się do hotelu, aby zostawić bagaże, odsapnąć i nabrać sił na „wypad” w miasto. Spacerowaliśmy deptakiem wzdłuż brzegu Tamizy podziwiając twierdzę Tower of London, siedzibę burmistrza City Hall, most Tower Bridge i London Bridge.

8 września okazał się, pamiętnym dniem. Tego dnia „odeszła” królowa Elżbieta II. Dzień drugi naszego pobytu rozpoczęliśmy od wizyty pod Buckingham Palace, gdzie żółte słoneczniki, złożone przez naszą młodzież były symbolem oddania hołdu zmarłej królowej. Tego dnia odwiedziliśmy również British Museum oraz Natural History Museum Zobaczyliśmy Horse Guards Parade, Trafalgar Square, dzielnicę West End: Soho, China Town, Leicester Square na Piccadilly Cirus oraz Oxford Street.

Trzeciego dnia wybraliśmy się do muzeum figur woskowych Madame Tussauds W  atmosferze świata show biznesu, fotografowaliśmy się tam z najsłynniejszymi muzykami, aktorami, postaciami historycznymi, naukowcami  i celebrytami.  Słynne muzeum figur woskowych zabrało nas także na wyjątkową przejażdżkę taksówką przez historię Londynu pełną efektów dźwiękowych i wizualnych. Podziwialiśmy  St. Paul’s Cathedral, Big Bena, Westminser Abbey, Westminster Bridge, London Eye oraz wiele innych pięknych miejsc.

Dzień czwarty to ostatni dzień naszego pobytu. Dzień rozpoczęliśmy od podziwiania widoków Londynu z góry. Wsiedliśmy w kolejkę linową, która łączy dwa brzegi Tamizy North Greenwich i Royal Docks. Odwiedziliśmy The Royal Greenwich Astronomical Observatory, czyli Królewskie Obserwatorium Astronomiczne w Greenwich.  Miejsce znaczące ze względu na przebiegający w nim the Prime Meridian of the World – Longitude 0, czyli południk zerowy wyznaczający strefy czasowe na całym świecie.  W Greenwich wszyscy podziwialiśmy także piękny widok na tamtejszy park z Pałacem  Placentia, za którym rozciągała się imponująca panorama The City of London, londyńskiego centrum finansowego.  Na koniec wybraliśmy się w rejs katamaranem po Tamizie patrząc na przepiękne budowle Londynu.

Niezapomniane przeżycia w Londynie na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Organizatorem i kierownikiem wycieczki była pani Iwona Lal – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.

305440785_431250302404302_2841812999894982293_n (1).jpg305862426_1168808227181216_6627149451170019800_n.jpgIMG_4656.JPGIMG_4671.JPGIMG_4725.JPGIMG_4874.JPGIMG_4968.JPGIMG_4969.JPG