„Jako w niebie tak i w Komańczy”,
to tytuł filmu, który 15 lutego mogli obejrzeć uczniowie z kl. 2m i 1z na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Na projekcję filmu zaprosiło młodzież szkolną wraz z nauczycielami Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego. Po pokazie odbyło się spotkanie z reżyserem Panem Waldemarem Miszczukiem. Młodzież miała okazję zapoznać się z niezwykle trudnym i jednocześnie przełomowym rozdziałem życia Prymasa Wyszyńskiego. Film ukazuje okres uwięzienia Prymasa przez władze komunistyczne, a był to czas, w którym narodziła się m.in. myśl i potrzeba zawierzenia Polski Matce Bożej, złożenia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego, powstał program Wielkiej Nowenny przygotowująca do millenium Chrztu Polski.

Przed filmem naszym uczniom wraz z opiekunami: p. Joanną Skomorowską, ks. Mateuszem Golcem i s. Dagmarą Dudzińską udało trochę zwiedzić się KUL, m.in. Kościół Akademicki, Aulę im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, dziedziniec oraz usłyszeć o historii najstarszej uczelni w Lublinie.