W poniedziałkowy ranek, 16 września, uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych z I LO w Lubartowie o rozszerzeniu matematyczno- fizycznym, udali się na 64. Pokazy z Fizyki, odbywające się na UMCS w Lublinie.

Były one podzielone na cztery części: promieniotwórczość, mechanika, fizyka ludzkiego ciała oraz fizyka w druku 3D. Każda z nich zachwycała różnorodnością doświadczeń, ciekawymi sposobami przekazywania wiadomości i poczuciem humoru prowadzących.

Największe zainteresowanie wzbudzały możliwości tworzenia różnych, nawet bardzo złożonych konstrukcji, za pomocą druku 3D oraz zastosowanie fizyki przy omawianiu funkcjonowania naszego ciała.

Na pozostałych częściach pokazów, młodzież widziała dużo interesujących doświadczeń, których, z różnych względów, nie można wykonać w szkole.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w Pokazach z Fizyki. Odpowiadali na pytania, brali udział w doświadczeniach, demonstrowali siłę swoich mięśni, a nawet poddali się skanowaniu w celu utworzenia modelu do druku 3D.

Z chęcią wrócą ponownie za rok, po nową dawkę wiadomości i wrażeń.